Magda Chvalinová, Lucie Svobodová

Magda Chvalinová Můj Tobiáš se narodil o 10 týdnů dříve a nevážil ani kilo. Když jsem před tím slýchala o dětech narozených v 7. měsíci, bylo to pro mě jen číslo.

Nedokázala jsem si představit, jak velkou bitvu rodiče předčasně narozených dětí, spolu s úžasnými zdravotníky na oddělení neonatologie, svádějí každý den.

My jsme svoji bitvu vyhráli, zbylo jen pár šrámů. A protože jsem byla personálu Apolinářské porodnice obrovsky vděčná, založily jsme s dalšími 3 maminkami spolek Apolinářská nedonošeňátka, který už přes dva roky pomáhá usnadnit podobnou cestu dalším maminkám nedonošenců.

Jsem tak trochu renesanční člověk a tak se kromě tancování kolem skoro tříletého Tobiáše a našeho spolku Apolinářská nedonošeňátka bavím i komunikací v práci nebo zahradničením a štípáním dříví na chalupě.

http://www.aponedo.cz/

 

Šapitó, pátek 22. května, 15:00 – 16:30

Beseda: Když se vám narodí miminko o dost dřív 

Každá maminka se těší, jak ihned po porodu sevře své krásné tříkilové miminko v náručí a za tři dny si ho odnese domů. Ne každé se to ale poštěstí. Přes 8% těhotenství u nás končí předčasným porodem. Miminko přichází na svět nečekaně, o řadu týdnů dřív a neváží ani kilo. Co čeká rodinu v takové situaci? Dá se dlouhodobá hospitalizace s dítětem v inkubátoru přežít se zdravým rozumem? Jak se vypořádat s traumaty, která předčasný porod přináší? O své zkušenosti, ale i pár veselých historek od inkubátoru, se s vámi podělí Magda Chvalinová a Lucie Svobodová, která to zažily na vlastní kůži a z vděčnosti za životy svých dětí založily spolek Apolinářská nedonošeňátka.