Radana Třešňáková

Radana Třešňáková – autorka knížky Placentový rituál, průvodkyně jemně pečujícími meditacemi, ženskými kruhy a rituály, na kterých se doslova dějí zázraky.

„Tvořím rituální a další svíčky, které provází ženy různými fázemi jejich životů. Jsem také maminkou tří dětí. Až díky nim jsem zjistila, jak zásadní úlohu má placenta nejen v těhotenství, ale i po porodu a jak důležité pro děťátko je, abychom s ní zacházeli s láskou a úctou.“

 www.placentovyritual.cz

Jmenuji se Radana, jsem maminkou tří dětí na Zemi a jednoho v Nebi. Ve svém bytí propojuji lidskost se spiritualitou – jak v osobním, tak v pracovním životě.
Mým příběhem se od dětství vine přirozená schopnost rozmlouvat s Anděly, schopnost vidět neviditelné a být součástí jiných světů. Takřka dvě desetiletí provázím ženy jemně pečujícími meditacemi, ženskými kruhy i rituály, na kterých se doslova dějí zázraky. Jsem autorkou archandělských, rituálních, mistrovských a dalších svíček, které podporují naše vnitřní i vnější děje v našich životech a na našich cestách nám mnohé ve své tichosti zázračně rozzařují, andělských modliteb, karet, pohádek a mnoha dalších malých i větších darů.
V posledních letech jsem byla vedena, abych na světlo světa vynesla poznání o důležitosti naší placenty a skrze mne byl na svět přiveden i Placentový rituál, zářící klenot mezi léčivými nástroji pro děti i dospělé jakéhokoliv věku. K mé nádherné práci tak v poslední době přibylo i rozšiřování povědomí o Placentovém rituálu, ať už publikováním článků (na internetu, v časopisech Meduňka a Regenerace), nebo přednáškami. Své vlastní životní prožitky považuji za nejdokonalejší školu a přijímám je s tichou vděčností, pokorou a sílou, díky které životem proudím v sounáležitosti a úctě se vším, co je stvořeno.
Děkuji za to, že jsem se směla vrátit ke svým kořenům, a že svůj Strom Života košatím nádhernými plody osobních prožitků, profesní podporou druhých lidí a mnoha nádhernými spolupracemi. S radostí, úctou a pokorou děkuji Domu osobního rozvoje Maitrea.

 

Velký sál, pátek 9. října, 15:00 – 16:30

Skutečný význam placenty

To, jestli děťátko po svém narození prožije první okamžiky svého života láskyplně a dostane-li se mu do poslední krůpěje živin z jeho placenty, má na jeho život trvalý a nesmazatelný vliv. Už víme, že první okamžiky jsou pro celý další život dítěte naprosto zásadní. Je to bod, kdy se zakládá jeho vnímání světa jako bezpečného místa, plného lásky, nebo jako místa, kde převládá strach a nebezpečí. Mé zkušenosti ukazují, že bolest prožitá při narození způsobená rychlým oddělením dítěte od jeho placenty nemusí být neřešitelná, ale že je možné jemným a laskavým způsobem tato zranění zpětně hojit. Povíme si také o tom, jak u dětí, které právě přichází na svět, tomuto traumatu předejít.