Duly, porodní asistentky a další pečující osoby na Vás čekají v naší poradně. Můžete s nimi konzultovat cokoli Vás zajímá.

Poradna

komunitní porodní asistentky, porodní i poporodní duly a lektorky předporodní přípravy zde čekají na vaše dotazy.

Celý týden bude návštevnicím a návštěvníkům festivalu otevřen vlídný prostor Poradny. V jejím prostoru si můžete odpočinout a při tom si popovídat s podpůrnými profesemi, které doprovází ženy těhotenstvím, porodem a raným rodičovstvím.

Usilujeme o to, aby se žena mohla přirozeně stát kompetentní matkou. Rády zodpovíme otázky týkající se porodu, kojení, péče o ženu i miminko před, při i po porodu. Jsme připraveny vysvětlit, v čem spočívá práce jednotlivých profesí a organizací – dul České asociace dul, Českých dul, porodních asistentek i lektorek hypnoporodních technik Jemného zrození. Ženy se pak mohou lépe orientovat a vybrat si pro sebe ideální podporu v těchto důležitých, krásných, ale náročných fázích života.

co se v zde můžete dozvědět?

Jak vám může porodní asistentka či dula pomoci – v těhotenství, při porodu a v počátcích mateřství.

Jak podpořit zdárný průběh těhotenství a porodu.

Jak se vyrovnat s běžnými obtížemi, které těhotenství přináší.

Jak vybrat místo porodu a ty, kteří mě doprovodí.

Co je třeba zařídit před porodem a po něm.

Jaká jsou specifika doprovodu do porodnice a doprovodu u porodu doma.

10 kroků k optimální porodní péči.

Jak se připrapravit na šestinedělí a život s miminkem.

Téma dne

Poradna má na každý festivalový den nějaké konverzační téma, které může fungovat jako konverzační startér pro ženy, které daná oblast zvlášť zajímá. Nicméně můžete kdykoliv přijít i s vlastním tématem nebo otázkou. I přes téma dne, poradna stále zůstává otevřená pro jakýkoliv dotaz či konverzaci.

česká asociace dul

Česká asociace dul (ČAD) od roku 2001 sdružuje duly, organizuje pro ně vzdělávání a zájemkyním o dulu předává kontakty. ČAD v ČR vytvořila prostor pro toto staronové povolání. Duly doprovázejí ženy a jejich rodiny v těhotenství, při porodu a v počátcích mateřství. Výsledky studií potvrzují, že podpora dulou má výrazný pozitivní vliv na fyzické i psychické zdraví žen a dětí i na pohodu celé rodiny. ČAD se podílí na pozitivních změnách v porodnictví. Poskytujeme a podporujeme péči založenou na důkazech (Evidence Based Care). Naším cílem jsou ženy a rodiny, pro které je těhotenství, porod a rodičovství posilujícím časem, doprovázeným respektem a pochopením ze strany společnosti. www.duly.cz

České duly

České duly usilují­ o stálé zvyšování­ kvality vzdělávání­ a práce dul v ČR, o dodržování­ etických i profesní­ch standardů, o zlepšování­ informovanosti laické i odborné veřejnosti. Organizace České duly chápe profesi duly jako profesionálku v oblasti pomáhají­cí­ profese, její­ž hlavní­ kompetencí­ je pomáhat a provázet ženu na její­ individuální­ cestě k vlastní­mu porodu v takové mí­ře, na kterou je žena sama připravena. www.mojedula.cz

Unie porodních asistentek

Unie porodních asistentek, z. s. je neziskovou profesní organizací porodních asistentek a studentek porodní asistence. Podílí se na rozvoji oboru porodní asistence v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky a přispívá ke zkvalitnění péče o ženu a dítě. Poskytuje odbornou podporu porodním asistentkám a informační a poradenský servis těhotným ženám a jejich rodinám. www.unipa.cz

www.jemnezrozeni.cz

www.ckpa.cz

Další festivalové aktivity

Přednášky a workshopy

V malém a velkém sále na Vás čeká 43 přednášek a workshopů se skvělými přednášejícími.

Výstava Homo Ecologicus

Přijďte si prohlédnout poutavou výstavu ekologických alternativ v základních oblastech běžného rodinného života.

Poradna

Duly, porodní asistentky a další pečující osoby na Vás čekají v naší poradně. Můžete s nimi konzultovat cokoli Vás zajímá.

Rodinná zóna

Festival je celý velmi přátelský pro rodiny s dětmi, ale máme pro Vás i speciální zónu, kde můžete odpočívat a kreativně trávit čas se svými dětmi mezi přednáškami.

Výtvarné expozice

Tradičně je pro Vás přichystaná imerzní Děloha s hudbou od Načevy a expozice Porodní sál a pokojík

Festivalový trh a obchůdek

Připravujeme pro Vás obchůdek s knihami a potřebami pro těhotenství, porod a rodičovství stejně jako různé prodejní a výstavní stánky.

Dětský koutek

Zde naše dobrovolnice zabaví a pohlídají děti zatímco Vy si můžete užít další program.

Swap

Chystáme festivalový výměnný bazárek přímo v Obecním domě v Ďáblicích