Jemné zrození

Andrea Kapitánová – nejmladší lektorka Jemného Zrození žije v centru Prahy, ale sní o bydlení v přírodě.

“Miluji čerstvý vzduch a ticho stromů. Narodila jsem se v roce 1997, jsem tedy nejmladší lektorkou Jemného Zrození, ale právě to mi dává možnost přinášet nový pohled a jiné vnímání. Když jsem se připravovala na svůj porod, moje otevřenost a zvídavost mne nasměrovaly k touze rodit jinak, než je běžné. Odmítala jsem časté rady a názory – porod bolí a hlavně ať to přežijete ve zdraví. Proto byl pro mne kurz Jemného Zrození úplnou samozřejmostí a jasnou volbou. Díky poctivému poslouchání relaxací, afirmování a klidné přípravě na porod, se nám 21. března 2018 doma a svobodně narodil prvorozený syn Matteo.”

 

Simona Moravcovámaminka dvou úžasných chlapečků, dula, laktační poradkyně a lektorka kurzů Hypnoporodu Jemného Zrození.

“Jako vědkyni s doktorátem z molekulární biologie mě vždy fascinovalo, jak život vlastně funguje. Že každá jednotlivá buňka je takový malý zázrak. Díky narození staršího syna jsem zjistila, že porod může být krásným, posilujícím a transformujícím zážitkem. Zážitkem naprosto klíčovým v životě každé ženy. Změnil se mi život a zázraky v laboratoři jsem vyměnila za zázraky zrození, kterých jsem teď díky své práci součástí.”

https://jemnezrozeni.cz/

 

Michaela Kalusová

 

Webinář, pondělí 9. listopadu, 17:30 – 19:00

Workshop – Hypnoporod Jemného Zrození

Hypnoporod je filozofie, ale zároveň i technika porodu. Hlavní myšlenkou celého programu je, že porod je normální, přirozenou a zdravou funkcí. Jako takový může u velké většiny žen, které nejsou vystaveny vysokému riziku, proběhnout šetrně a v klidu. Tato metoda se již mnoho let používá v řadě zemí. Při hypnoporodu se dosahuje vysoké míry fyzického a psychického uvolnění rodící ženy, až autohypnózy, což podporuje přirozený průběh porodu a zvyšuje pocit pohodlí ženy. Metoda hypnoporodu je vhodná prakticky pro každou ženu, dokonce i tehdy, když porod neběží přirozeně, například i při medicínsky vedeném porodu či císařském řezu.

Koncept Hypnoporodu se neustále vyvíjí a na světě je mnoho hypnoporodních směrů, které jej rozvíjejí. Je to fascinující a Jemné Zrození je v tomto výjimečné svým konceptem a znalostí tématu. Uvědomujeme si, že Hypnoporod jde pořád kupředu a náš program je tomu přizpůsoben. Jedna ze zakladatelek Jemného Zrození, Draha, je hypnoterapeutkou a kraniosakrální terapeutkou, Michaela studovala prenatální a perinatální psychologii, kabalistické vizualizace a je terapeutkou EFT, takže jsme vytvořily zcela jedinečný koncept.

Přijďte se seznámit s námi a s Hypnoporodem, který vytvořilo Jemné Zrození. Workshopem vás provedou lektorky Jemného Zrození Andrea Kapitánová a Simona Moravcová.

Jemné Zrození vzniklo v roce 2012 a od té doby provedlo svými kurzy tisíce klientů. Máme skvělé povědomí o situaci v ČR a aktivně se snažíme pomoci humanizaci českého porodnictví. Navázali jsme spolupráci s některými porodnicemi a snažíme se o pochopení potřeb rodící ženy.

Andrea Kapitánová
Simona Moravcová