Lilia Khousnoutdinova

Ma./Mgr Lilia Khousnoutdinova MSc – O vědomé porody jsem se začala zajímat ještě dříve než jsem přivedla na svět své děti – Lea a Isabelku (první porod plánovaný domácí, ale zakončený (dobrovolným:-) převozem do porodnice, a druhý domácí “pohádkový”). Jsem lektorka Active Birth a associate Janet Balaskas v Active birth centru v Londýně, prošla jsem lektorské výcviky Hypnoporodu (Morgan Method) a práce s perinatálními traumaty (podle Eleny Tonetti). Dále jsem studovala například u Dr. Sarah Buckley, Dr. Michaela Odenta, Lynnei Shrief a Penny Simkins. Na LSE jsem se následně specializovala na “sexual and reproductive health programs in social policy”. Dnes provázím ženy a páry převážně skrz online program předporodní přípravy Ecstatic Máma. Jsem kněžka ceremonialistka a zkoumám zejména jak rituály mohou být nápomocné v mateřství.

https://www.lilia.cz/

 

Webinář, neděle 1. listopadu, 17:30 – 19:00

Sexualita jako živoucí síla porodu

Těhotenství a porod jsou často vnímány jako maximálně “asexuální” záležitosti, ale není tomu tak. Sexualita a porod jsou propojené mnoha způsoby. Podíváme se na toto komplexní téma z několik různých úhlů.

💗 Intimita během těhotenství a před porodem vyvolává mnoho otázek a je obklopena nespočtem mýtů a pověr. Jak prožít co nejvíce naplňující milostný život v očekávání? (Ano, občas to může znamenat, že nebude “sex”).

💗 Jak lze pracovat s intimitou při porodu? Je “orgasmický porod” jen legendou? Lze zvýšit šance na takový prožitek? Co dělá “oxytocin” a proč ho potřebujeme, jak při početí, tak při porodu a kojení?

💗 Naše sexuální historie může výrazně ovlivnit to, jak bude probíhat porod. Je dobré si být vědomá svých zkušeností a citlivě pracovat se svými “triggers” neboli spouštěči.

💗 Active Birth. Porodní poloha je nejen otázkou maximalizace pohodlí a snadného fyziologického průběhu porodu, ale může mít i hluboké psychologické souvislosti. Podíváme se na to, co jsou optimální porodní polohy, jak je střídat a čeho se vyvarovat.

💗 Na závěr… Porod může být EXTATICKÝ a krásný. Pochopení toho, jakou roli hraje sexualita je jednou z cest, jak se tomu přiblížit.

 

VIDEOBONUS ZDARMA

Těhotenství a Aktivní porod jako cesta transformace

Těhotenství je pro ženu jedno z nejmagičtějších a i jedno z nejnáročnějších období v životě. V době těhotenství žena prochází i jednou z největších životních transformací. 

Obzvláště první těhotenství může být plné překvapení a pro ženu prvorodičku také jedna velká neznámá.

Těhotenství a porod vám dokonale změní život, a to, jak se lze na tuto změnu připravit společně probereme v první části této přednášky.

V další části se zaměříme na koncept aktivního porodu. Ukážeme si, proč poloha na zádech, která se stala velmi populární rutinou, je nejméně vhodná k porodu. Na modelu pánve si ukážeme, co se děje s pánví a tělem miminka při porodu. Řekneme si, jak nejlépe využít gravitace při porodu, a společně se  podíváme na konkrétní porodní polohy, které jsou pro porod vhodné.

V závěrečné části se podíváme na volby a možnosti.

Porod je ten největší seskok ze skály, který může žena ve svém životě podniknout a někde v průběhu letu doufá, že jí narostou křídla. Při porodu má žena mnoho voleb, které musí udělat – volba toho, kde rodit, s kým rodit a jak bude rodit… 

Jenže, jak si správně vybrat? Jak najít to pravé pro sebe a své miminko, aby žena cítila pocit svobody a jistoty u porodu?

A po porodu?

Existuje tisíce správných cest, jak být dobrou mámou. Která z nich je ta správná?

Naučíme se hluboce naslouchat samy sobě a uctívat to, co považujeme za správné, a zároveň respektovat a oceňovat volby druhých žen.

 


ZRUŠENO – Velký sál, sobota 10. října, 10:00 – 11:30

Šestinedělí: Praktický a mystický návod na to, jak se nezbláznit a ještě si to užít!

Porodem to nekončí, ale teprve začíná! Velmi často veškerou svojí energii a pozornost, obzvláště u prvního těhotenství, soustředíme na porod, jak ho nejlépe zvládnout a nádherně prožít. Nicméně pro velkou většinu žen ta skutečná zkouška začíná až s raným mateřstvím. Šestinedělí je totiž jedinečné v tom, že se z něj snadno může stát extatické období nebo absolutní peklo. Často je to kombinace obou. Během tohoto semináře budeme zkoumat, jak si prakticky připravit podpůrnou síť a další opěrné body tak, abychom šestinedělí mohli zvládnout s co největší lehkostí a radostí. A zároveň se podíváme na úplně jiné možnosti a nástroje, jako je třeba poporodní rituál, které nás mohou podpořit i z kapku jiné strany než pouze čistě praktické přípravy. V šestinedělí stačí málo k tomu, aby se peklo proměnilo v ráj a naopak. Stojí to za to si dopřát maximum k tomu, abychom toto neopakovatelné období mohli prožít v tom nejkrásnějším.


 

Webinář, pátek 22. května, 18:00 – 19:30

Šestinedělí: Praktický a mystický návod na to, jak se nezbláznit a ještě si to užít!

Porodem to nekončí, ale teprve začíná! Velmi často veškerou svojí energii a pozornost, obzvláště u prvního těhotenství, soustředíme na porod, jak ho nejlépe zvládnout a nádherně prožít. Nicméně pro velkou většinu žen ta skutečná zkouška začíná až s raným mateřstvím. Šestinedělí je totiž jedinečné v tom, že se z něj snadno může stát extatické období nebo absolutní peklo. Často je to kombinace obou. Během tohoto webináře budeme zkoumat, jak si prakticky připravit podpůrnou síť a další opěrné body tak, abychom šestinedělí mohli zvládnout s co největší lehkostí a radostí. A zároveň se podíváme na úplně jiné možnosti a nástroje, jako je třeba poporodní rituál, které nás mohou podpořit i z kapku jiné strany než pouze čistě praktické přípravy. V šestinedělí stačí málo k tomu, aby se peklo proměnilo v ráj a naopak. Stojí to za to si dopřát maximum k tomu, abychom toto neopakovatelné období mohli prožít v tom nejkrásnějším.