Lucie Svobodová, MUDr. Tereza Lamberská, PhD.

MUDr. Tereza Lamberská PhD. – neonatoložka v porodnici u Apolináře

Jmenuji se Tereza a svůj život jsem zasvětila neonatologii. Moje práce byla a je i mým koníčkem. Na novorozeneckém oddělení porodnice u Apolináře jsem pracovala 10 let a mimo jiné jsem se zabývala výzkumem metod resuscitace a stabilizace extrémně nezralých novorozenců na porodním sále. Myšlenku rodičovského spolku podporuji od samého začátku a byla jsem moc ráda, že mě zakladatelky Aponeda pozvaly mezi sebe. Řízením osudu jsem se později sama stala šťastnou maminkou nedonošených dvojčat. Esterka a Viktůrek se samozřejmě narodili v porodnici u Apolináře a na neonatologickém oddělení jsme společně strávili několik týdnů. Díky tomu jsem na své oddělení nahlédla i “z druhé strany”, očima matky a uvědomila jsem si, jak moc je podpora rodičů důležitá. O to víc jsem na činnost spolku Aponedo hrdá a těší mě, že mohu s jeho provozem alespoň trochu pomáhat!

//www.aponedo.cz/

Lucie Svobodová – předsedkyně spolku Aponedo

Já jsem Lucka. Mám moc ráda filmy, knihy, dobré jídlo, plavání, cestování, přímé lidi, smích a živou hudbu. 

Ze všeho nejradši mám ale svou rodinu. S milým mužem máme 3 skvělé děti. Přému, Madlu a Boříka. 

Přemek se narodil 12 týdnů před termínem porodu, s hmotností 420 gramů. Dnes je skoro pětiletý, velmi bystrý a živý kluk. 

A právě za jeho život vděčím apolinářským. 

Poté, co se můj druhý porod podařil téměř v termínu, rozhodla jsem se svůj vděk za živé ratolesti zhmotnit a založit spolek na podporu neonatologie. Dnes se spolku Aponedo daří tak, že ho sotva stíhám. Venkoncem, jako dětem. A to je nejkrásnější.

//www.aponedo.cz/

 

Zrušeno – Malý sál, čtvrtek 8. října, 13:15 – 14:45

Když se vám narodí miminko o dost dřív

Každá maminka se těší, jak ihned po porodu sevře své krásné tříkilové miminko v náručí a za tři dny si ho odnese domů. Ne každé se to ale poštěstí. Přes 8 % těhotenství u nás končí předčasným porodem. Miminko přichází na svět nečekaně, o řadu týdnů dřív a neváží ani kilo. Co čeká rodinu v takové situaci? Dá se dlouhodobá hospitalizace s dítětem v inkubátoru přežít se zdravým rozumem? Jak se vypořádat s traumaty, která předčasný porod přináší? Co nedonošeným miminkům dnešní medicína nabízí? Jaké jsou výhledy a čeho bychom rády dosáhly? O své zkušenosti, ale i pár veselých historek od inkubátoru, se s vámi podělí paní doktorka Tereza Lamberská a Lucie Svobodová, které to zažily z obou stran barikády, na vlastní kůži.

 

Tereza Lamberská
Tereza Lamberská
Lucie Svobodová