Barbora Tomalová

RNDr. Barbora Tomalová, Ph.D. – imunoložka zabývající se kromě výzkumů v oblasti nádorové imunologie také popularizací vývoje dětského zdraví, vlivu kojení na zdraví dětí i matek a další problematice týkající se péče o zdraví dětí a potažmo i dospělých. Učí Reprodukční imunologii na Karlově univerzitě a lektoruje kurzy pro laktační poradkyně. 

Bakalářská studia strávila na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci studiem oboru Molekulární a buněčná biologie. Poté se přesunula do Prahy, kde na Karlově univerzitě vystudovala magisterský a později i doktorský obor Imunologie. 

https://belandy-ditepodlupou.cz 

 

ZRUŠENO – Velký sál, středa 7. října, 13:00 – 14:30

Imunita dětí při kojení

V rámci přednášky si povíme o tom, co si představit pod pojmem imunitní systém, jak funguje, před čím nás chrání. Vysvětlíme si, z čeho všeho se skládá, jak se vyvíjí a co tento vývoj ovlivňuje. Také si povíme o tom, jakým způsobem je dítě chráněno před patogeny a jaké vlivy na tyto mechanismy působí během těhotenství i po porodu. Objasníme si, co obsahuje mateřské mléko a jaké jsou jeho role a role kojení v životě dítěte i matky. V neposlední řadě si také povíme o nemocech a jejich vztahu s kojením. Přednáška bude interaktivní, můžete se během ní (i po ní) ptát – její podstatou je vysvětlení a přiblížení funkce obranyschopnosti našeho těla a toho, jak jí můžeme v její práci pomoci.