Přijďte si prohlédnout poutavou výstavu ekologických alternativ v základních oblastech běžného rodinného života

Výstava HOMO ECOLOGICUS (online)

příchod dítěte na svět je báječnou událostí. přináší ale i pocit zodpovědnosti.

Dostáváme příležitost zrát, radovat se ze života novým způsobem a také nacházet nové pohledy na věci kolem nás. Pro dítě chceme to nejlepší, a proto v tomto období, více než kdy jindy, zjišťujeme, co je zdravé, a to nejen pro fyzické, ale také duševní zdraví našeho miminka.

Zřetelnějších kontur tak dostávají souvislosti mezi zdravím naším, stavem přírody a společnosti vůbec. Zjišťujeme, že máme možnost vybírat produkty, které představují menší zátěž pro životní prostředí. Takové produkty jsou zároveň prospěšnější a méně zatěžující pro naše vlastní zdraví. Budeme-li vybírat výrobky šetrné k přírodě, zvířatům a lidem, budeme sami odměněni kvalitou a zdravím.

HOMO ECOLOGICUS je výstava ekologických alternativ v základních oblastech běžného rodinného života. Klademe si za cíl přinášet informace všem, kteří si uvědomují, že ekologická volba má smysl a chtějí vědět víc.

Tématické okruhy

ruka list_c

Potraviny

Kosmetika

Pleny

Praní

Dámská intimní hygiena

Antikoncepce

Odívání

Zdraví

Šetřit znamená vážit si zdrojů

Ekologická stopa

Důležité kontakty

partneři homo ecologicus

ruce_m

V expozici vám představíme firmy, které příslušné výrobky nabízejí, mnohé si zde budete moci vyzkoušet či aspoň osahat a některé zakoupíte v našem obchůdku.

Můžete si prohlédnout oblečení pro děti i dospělé, látkové plenky, přírodní kosmetiku, ekologickou drogerii, bezobalový nákup potravin, ekologické barvy a laky do interiéru, dámské látkové vložky a menstruační kalíšky, vychytávky pro ekologickou domácnost a další.

Výstava je neprodejná, nicméně některé produkty jsou součástí festivalového obchůdku a u ostatního naleznete info, kde je můžete sehnat.

Další festivalové aktivity

Přednášky a workshopy (online)

V malém a velkém sále na vás čekají přednášky a workshopy se skvělými přednášejícími

Výstava HOMO ECOLOGICUS (online)

Přijďte si prohlédnout poutavou výstavu ekologických alternativ v základních oblastech běžného rodinného života

Poradna (online)

Duly, porodní asistentky a další pečující osoby na Vás čekají v naší poradně. Můžete s nimi konzultovat cokoli Vás zajímá

Rodinná zóna

Festival je celý velmi přátelský pro rodiny s dětmi, ale máme pro Vás i speciální zónu, kde můžete odpočívat a kreativně trávit čas se svými dětmi mezi přednáškami

Výtvarné expozice

Tradičně je pro Vás přichystaná imerzní Děloha s hudbou od Načevy a expozice Porodní sál a pokojík

Festivalový trh a obchůdek

Připravujeme pro Vás obchůdek s knihami a potřebami pro těhotenství, porod a rodičovství stejně jako různé prodejní a výstavní stánky

Dětský koutek

Zde naše dobrovolnice zabaví a pohlídají děti zatímco Vy si můžete užít další program

Swap

Rády pro vás přichystáme výměnný bazárek